Duben 2008

Řeč králíků

28. dubna 2008 v 16:29 | Monika Wegler - Náš zakrslý králík |  Zvířata+chovatelství
Co znamenají králičí postoje nebo zvuky? Čtěte a dozvíte se!
Panáčkování: Neboli stoj na zadních tlapkách vyjadřuje , že něco upoutalo jeho pozornost
Převalování: ojedinělý úkaz, vyjadřuje naprostou spokojenost
Hrabání: Přirozený reflex vyhrabávání nor, odstraňování překážek z cesty, zahrabávání pachů....
Šťouchání čumákem: Tak se králíci zdraví nebo chtějí být středem pozornosti
Olizování: ,,Mám tě rád"
Potřásáni hlavou: ,,Už toho mám dost" ( králík může také potřást hlavou aby se například zbavil much)
Krčení se: Když se celé tělo tiskne k zemi, uši jsou položené na zádech, králík se bojí nebo má šok, může se také podřizovat jinému
Ležení na boku: Nohy jsou většinou natažené a oči se zavírají: ,,prosím nerušit, chci spát"
Zvednuté a natažené zadní nohy, uši vpřed: zvědavost
Pojídání trusu: tak získávají králíci živiny důležité pro správné trávení
Otírání bradou: Králíci značkují své teritorium

Smysly králíků

28. dubna 2008 v 16:03 | foto: www.kralici.cz |  Zvířata+chovatelství
Zrak: Ještě není úplně jisté, jaké spektrum barev dokáže králík rozezenat, ale ví se, že vidí červenou a zelenou. Oči posazené po obou stranách hlavy mu však umožňují vidět poměrně velké zorné pole. Vidí ovšem špatně na blízko, jeho oči jsou uzpůsobeny na dálku, aby mohly zpozorovat nepřítele. Také vidí dobře v šeru, ale oslepuje ho sluneční světlo, obzvlášť červenooké králíky.
Sluch: Je jasné, že velké uši dokáží hodně zaslechnout. Králíci můžou ušima nezávisle na sobě hýbat, a křik či hlasitá hudba jim jsou nepříjemné. Hodně dobře slyší i tiché zvuky, ale beraní králíci mají sluchové schopnosti snížené ( viz obrázek)
Čich: Citlivá nosní sliznice a pohyblivý čenich způsobují, že mají králíci několikrát lepsí čenich než člověk. Rozdráždit jejich nos není těžké, stačí prašné seno nebo sláma. Čich je vyvinut už po narození, a mimo jiné se díky němu králíci mohou poznat. V případě, že máte ruce od jiného zvířete, může se vás králík bát, a totéž způsobuje mýdlo a parfém.
Hmat: Hmatové vousky jsou umístěny na hlavě, po stranách hlavy a u očí. Králíci díky nim mohou poznat šířku průlezu. Ale dotykové podněty vnímají i celou srstí, a proto se rádi k něčemu tisknou. Hlazení je jim příjemné, stejně tak jako tulení k jiným druhům.
Chuť: Stejně jako lidé rozeznámvají králíci sladké, kyselé, slané a hořké. V oblibě mají tudíž sladké jídlo, jako čokoládu a sušenky, nikdy jim to však nedávejte. Způsobují tloustnutí a zažívací potíže. Navíc většina králíků neumí rozpoznat jedovaté rostliny. Bez problémů však jedí kopřivy a trnité rostliny, ale i hořké pampelišky.

Aktivity 2

19. dubna 2008 v 10:46 | Piatnik |  Zábava
Hra Activity spočívá ve třech základních úkolech:kreslení, pantomima a mluvení. Buď musíte, podle políčka na kterém stojíte, popsat určitý předmět - obtížnost je buď malá, střední, nebo velká. Dále můžete danou věc nakreslit nebo pantomimovat. ( to je obzvlášť těžké, když musíte předvádět třeba škodolibost.) Ale jinak si při Activitách užijete spoustu legrace - hra je až pro 16 hráčů lze hrát ve družstvech nebo samostatně. Přeji dobrou zábavu!

Halali!

17. dubna 2008 v 13:55 Zábava
Zde se i myslivec stává kořistí! Jeden hráč bude bojovat za myslivece a dřeborubce, druhý vklouzne do kůže zvířat - lišek a medvědů. Oba loví kachny a bažanty, ale i sebe navzájem! Nejprve se les mírumilovně rozkládá pod zakrytými kartičkami, ale čím víc se jich postupně otočí, tím divočejší je hon.l Dřevorubec kácí stromy, aby myslivec mohl mířit lépe a dále. Ale pozor na medvěda a jeho mohutné tlapy! Šance jsou vyrovnané. Na za čátku může převládat štěstí na jedné straně, ale postupem hry je stále větší prostor pro aktiku. Lovu zdar!

Carcassone

16. dubna 2008 v 17:26 Zábava
Carcassonne, 1.,2.,3.,4.,5.,6., rozšíření a verze při kterých není potřeba základka( Objevitelé, Lovci a sběrači, Hrad), jsou prostě báječná hra. Cílem je vystavět krajinu a dále ji rozšiřovat, ničit spoluhráčovy výtvory atd. Každý hráč má svoje figurky, kterými obsazuje svá získaná území. Je tu ale ještě jeden háček: s přibývajícími rozšířeními se objevuje například zákeřný drak s princeznou, kupci a stavitelé, do krajiny přibývají hostince, katedrály, věže, sopky, dokonce i řeky nebo jezera. Je stále obtížnější zapamatovat si pravidla - ale stojí to za to vzrušení, s kterým hra nabývá na intenzitě. Za jednou lstí od spoluhráče se skrývá další, ale vy máte mocné zbraně, kterými můžete ostaní hráče pomalu vyřazovat ze hry. Velmi doporučuji!
Mindok Carcassonne (základní hra)
Mindok Carcassonne Věž (4. rozšíření)
Mindok Carcassonne Princezna a drak (3. rozšíření)
Mindok Carcassonne Kupci a stavitelé (2. rozšíření)
Mindok Carcassonne Hostince a katedrály (1. rozšíření)
Mindok Carcassonne Král, hrabě a řeka (6. rozšíření)
Mindok Carcassonne Opatství a starosta (5. rozšíření)
Mindok Carcassonne Objevitelé
Mindok Carcassonne Lovci a sběrači
Albi Carcassonne Hrad

Čtyřlístek

14. dubna 2008 v 13:39 | já |  Knihy apod.
Bobík:
Je to typický silák, který vyniká ve vzpírání a posilování. Miluje jídlo, a kdyby u sebe neměl Fifinku, sám by se nenajedl. Každý si o něm myslí, že je tlustý, on to ale popírá a tvrdí, že to jsou svaly. Stejně jako jeho druhové miluje dobrodružství, a je to dobrý kamarád. Nezklame, i když někdy jsou s ním trochu potíže ohledně stravy.
Fifinka:
Jediná dívka ve Čtyřlístku, která musí stihnout vařit a uklízet. Zato jí to ale jde skvěle, a spoléhá na své domácí pomocníky v podobě trouby, mikrovlnky aj. Často také peče buchty, kterými dokáže překvapit návštěvu. Na první pohled se může zdát, že se všeho bojí, ale je kurážná a dokáže překvapit. Také jí jde kreativita, a často navrhuje šaty.
Čtyřlístek - Bobík a Fifinka
Myšpulín:
Je geniální vynálezce, a doma má svojí laboratoř. Dokáže vyrobit skoro všechno, a kvůli práci taky někdy zanedbává své kamarády. Je velmi chytrý, a v nebezpečných situacích si dokáže vždy poradit.Někdy je však sám přivádí, což mu velmi komplikuje život. Naproti tomu ho však znají po celém světě, takže dostává spoustu zakázek na vynálezy, i když někteří lidé je sem tam dokonce zneužijí.
Piňďa:
Nejmladší člen Čtyřlísku, který ještě chodí do školy. Piňďa je velmi rychlý a celkově sportovně nadaný. Zato když je na obzoru dobrodružství, nemá žádnou odvahu - ale jestli ji dokáže překonat, otevřou se mu nové obzory. Miluje mrkev.
Čtyřlístek - Myšpulín a Pinďa
Čtyřlístek #306: V bludišti časuČtyřlístek #289: Lorinka je hvězdaČtyřlístek #345: Myšpulín pátráČtyřlístek #352: LéčiteléČtyřlístek #359: Náhradní vynálezciČtyřlístek #389: Podvodní tajemstvíČtyřlístek #391: CvičísámČtyřlístek #413: Dárek z budoucnosti

Vtípky

2. dubna 2008 v 20:02 Zábava
,,Evo, ten salát chutná nějak divně. Myla si ho?" ,,Ano maminko, i mýdlem!"

Šel brontosaurus a brontosauřice. On: "Jo?"
Ona: "Ne."
On: "Jo?"
Ona: "Ne."
On: "Jo?"
Ona: "Ne."
Tak šli a šli, až vymřeli.

Potkaj se dvě mrtvoly a jedna říká: "Tak co, jak de život!"

V ordinaci zvoní telefón. "Pane doktore, mám nemocné dítě." "A jak je staré?" "Staré je dobře, ale dítě je už skoro modré."

Nová reklama: REDBULL vám dává křídla, PITBULL vám bere ruce!!!

Sedí takhle slon na dně jezera a plete noviny. Letí kolem citron a ptá se:"Slone, nevíš kolik je hodin?" Slon vytáhne teploměr a řekne:"Sobota."

Pasou se dvě krávy.
Od jedné se ozve: "Búúúúúúúúúúú."
A druhá na to: "Teď jsem to chtěla říct."

Holič se ptá zákazníka: "Je to tak dobré?" A zákazník říká: "Trochu delší, prosím."

Šla babička po poušti a spadnul na ni balkón.

Jdou dvě okurky po poli a jedna říká "Ty hele mně je nějak špatně!" a ta druhá jí odpoví "No jo, jseš ňáká zelená!!!!"

Přijde prase k zásuvce a říká:
"Vylez zbabělče!"

,,Prodám nakousaný koláč.Značka: Už nemůžu."

- Víš proč si sloni lakují nehty na červeno?
- Nevím.
- Aby nebyli vidět, když jsou na třešních.
- To je nějaká blbost.
- Není. Viděl jsi snad někdy slona v koruně třešně?
- Ne.
- Tak vidíš, že to funguje.

Proč ptáci létají na jih?
Protože pěšky je to velmi daleko.

Pán jede po poušti na velbloudovi, a potká cyklistu, kterému vůbec není vedro. Tak se ho pán ptá, jak to dělá, a cyklista odpoví, že když jede rychle, tak ho to ovívá, a jemu neni vedro. Tak pán s velbloudem to vyzkouší, a páne žene velblouda tak rychle, že najednou vyčerpáním padne. A pán si říká: ,,Že by umrz?"