Leden 2009

Už se to blíží

27. ledna 2009 v 15:05 | já |  Aktuality
Ples už je ani ne za týden!!! Nejdřív jsme se na něj netěšila, ale čim víc se blíží, tim se na něj docela těšim...no nacvičování nástupu to bude asi blbý a potom pořád nuda, ale ještě nikdy jsem na něm nebyla takže sem zvědavá...a navíc se učíme jen pět hodin a druhý den se začíná až od třetí hodiny...no prostě pohoda...

Ach jo

27. ledna 2009 v 15:01 Aktuality
Zíjtra je zase den jak stehno...no píšem fyziku, což je hned po těláku a hudebce muj nejneoblíbenější předmět, jenže tělák a hudebku aspoň chápu...! Njn co naplat, musim se to našprtat a hlavně jsem tam minulej tejden nebyla a ted zase děláme energie, proč nemůžem dělat konečně něco jinýho? No ok, tak fyzika to by bylo ale to ještě neni všechno...čeština vedlejší věty(no čeština ta mi docela de takže toho se moc nebojim), a k tomu třešnička na dortu: zemák. Ale snad to zvládnu minule jsme dělali obyvatelstvo ČR to je celkem v poho...njn ale jak znam naší učitelku tak ta nám tam dá zakeřný otázky a budu namydlená.
Teda docela závidim Máně že si může doma hezky dávat lážo plážo a my ve škole šprtyšprty...:D

Prase s opičí hlavou

24. ledna 2009 v 11:01 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Jakoby nebylo nejrůznějších zvířecích mutací v posledních měsících dost, tak v Číně přibyla další, tentokrát však opravdu velmi kuriózní. Na jedné farmě ve vesnici Feng-čang se narodilo prase s hlavou připomínající opici. Stvoření má tenká ústa, malý nos, dvě velké oči a jeho zadní nohy jsou výrazně delší než ty přední, a tak zvíře spíš skáče než chodí. Informovala o tom agentura Ananova.

Takové nenormální vejce...

24. ledna 2009 v 10:57 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Tak takovýhle unikát se jen tak nevidí. Podivně tvarované vejce udivilo i majitele slepice, který měl vajíčko nejdříve za nějakou podivně vytvarovanou bramboru.

"Nemohl jsem uvěřit tomu, že tohle doopravdy vyšlo z jedné z mých slepic. Zavolal jsem přátele, aby se přišli na ten výtvor podívat, a byli stejně udivení jako já. Ani jeden z nás nic takového ještě neviděl," uvedl dvaasedmdesátiletý farmář Neda Glibota a dodal, že vejce jistě neskončí na pánvi, místo toho si ho chce vystavit.Tučňák, který se bojí vody

24. ledna 2009 v 10:52 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Třiadvacet tučňáků vesele dovádí v ledovém bazénku, jediný rozpačitě přešlapuje na břehu. Ve vodě se nesmočí. Proč? Protože se bojí vody, odpovídá britský deník The Sun ve svém již druhém článku o nové hvězdě zoologického parku Blackbrook v anglickém Leek. Vysvětlení je ale jednoduché: nemá dost peří. Přesto se stal raritou.

Vysvědčení

24. ledna 2009 v 10:42 Aktuality
Ach jo, je to hrůza, ale zdá se že letos budu mít nejhorší výzo za těch 8 let co chodim do školy...No
jedna trojka z matiky to se nedá nic dělat - já a matika to je kombinace jak stehno...ale jinak k tomu pět dvojek, to sem si myslela že by mohlo bejt lepší protože jsem se trochu flinkala a aspoň něco jsem si mohla vytáhnout...njn, to víte co můžu dělat holt nebude vyznamenání ale ono to nevadí vyznamenání je jenom slovo...

Komenty

23. ledna 2009 v 18:58 Tento blog
To je hrozný, když se kouknu na návštěvnost, jsem docela spokojená, ale komentáře??? Tak schválně, jestli se na tomto článku objěví koment do zítřejšího dne...no uznejte vy, kdo máte blog: že vás naštve, když nevidíte žádný nový komentář?

Ty referáty...

22. ledna 2009 v 14:11 Aktuality
Je to hrůza, že si na tomhle blogu furt na něco stěžuju, ale jen tak pro zajímavost: nevěřili byste, kolik referátů a projektů - respektive domácích prací na delší dobu - jsme měli od začátku roku už udělat:
ČJ- no tak o dvou slohách se zmiňovat ani nebudu, natož o povinný četbě
OV- prezentace na adolescenci-hrůza eště to nemam + moje album( no ani vám nebudu řikat o co jde)
Z-CHKO Labské Pískovce...uf mam to za sebou
B-biologická olympiáda...no dobře ta neni povinná...
D-osvícenství
CH-voda a vzduch
Málo?
No když se na to tak koukam tak asi toho fakt neni moc...

Nemocná

22. ledna 2009 v 13:59 | já,www.hyscience.com |  Aktuality
Nastala doba nemocí, jako je každou zimu zvykem. Dokonce i já jsem podlehl/a jedné takové infekci a ležím doba s podivnou bolestí hlavy a únavou. No řeknete si : co je na tom,s tim bych šla do školy/ do práce...asi to zní jako banalita, ale znáte ten pocit, kdy má člověk chřipku, a úplně to cítí, že neni v poho? No tak přesně to teď cejtim já. Úplně mě bijou do očí ty paprsky co pronikaj přes okno a když vstanu, zatmí se mi před očima, jak se mi vždycky zamotá hlava (no píšu trochu jako nějakej básník na to se vykašlete), ale vlastně ani nevim, proč vám to řikam. Nejspíš proto, že mě Míša přinutila sem konečně přidat článek.

Že by rekord?

13. ledna 2009 v 17:38 | já |  Tento blog
Nevim nevim, ale asi jsem udělala rekord! 17:29 zveřejněný článek...za pět minut tři komentáře a k tomu ONLINE 13!!!!
Děkuju za přízeň měho blogu...prosím jen tak dál!

Asi končím...

13. ledna 2009 v 17:36 | já |  Geographicus aj.
...s radami na Geographicuse a Mathicu. Byla jsem sice docal překvapená, jak to najendou zvýšilo počet komentů, ale z nejmenovaných důvodů už sem prosím žádné otázky neposílejte...a mimochodem, jak se vedou vláčky?

Pravda

13. ledna 2009 v 17:29 | já |  Knihy apod.
...no tak tuhle knihu vám musím představit, je totiž geniální. Pokud jste četli Nováčka, víte o čem mluvím, ale pro nezasvěcené se možná jedná o zamčenou komnatu, takže vám to tedy trochu přiblížím: je to čtvrtý díl série Cherub, která mimochodem v Anglii má už jedenáct dílů, první se jmenuje Nováček, poté Třída A, Vězení a Pravda. (bohužel v češtině vyšly zatím jenom čtyři).
Takže James Adams žije v jakémsi děcáku, který je vlastně samostatnou špionážní jednotkou britské tajné služby. Jako agenty tedy používají děti, které posílají na různé mise (nejprve musí ovšem splnit zdaleka ne jednoduchý sto dnů trvající základní výcvik). Potom děti nastudují materiály a s falešnou identitou tradá někam do čudu, aby odhalily zločin. James Admas má tentokrát za úkol nastěhovat se vedle rodiny Leona Tarasovova, který je podezřelý z mnoha zločinů a navíc zničehonic přišel k obrovským penězům. Má děti Maxe, Sonju, Pjotra a Llizu. James přestírá, že se se svým bratrem Davem nastěhovali z dětského domova a má se spřátelit s Maxem, aby zjistil něco o podvodech jeho otce. Přitom se zamiluje do Hannah, která bydlí na stejném patře jako on, ale je tu ještě jeden zádrhel: vražda osmnáctiletého Willa, bratrance Hannah, kterého nejspíš někdo shodil ze střechy. Jednotka cherub má najednou vážně co dělat.
postavy: James Adams, Dave(jeho kamarád,přestírá jeho bratra) , Kerry(jeho expřítelkyně, cherub), Lauren (jeho sestra,cherub), Millie(policajtka, ví o Cherub), John Jones( řídí misi, cherub), Michael Patel (policajt, přítel Leona Tarasovova), Leon a rodina Tarasovovi, Patricie Patelová(manželka Patela), Charlotte Patelová(3 roky, dcera Patelových), pan Falco( něco společného s vraždou Willa), Hannah( Jamesova přítelkyně během mise), policajti např Greg a Ray a mnoho dalších...
autor: Robert Muchamore
překlad: Petra Klůfová
nakladatelství: BBbart, 2008, 280 stran

Physicus

9. ledna 2009 v 21:21 | já |  Geographicus aj.
Prosím, nepiště mi sem otázky na Physicus, protože s nim jsem nehnula a ve fyzice jsem úplně levá, takže s ním vám asi neporadím...

Cukroví dochází...

8. ledna 2009 v 16:41 | já, foto www.gourmetklub.cz |  Aktuality
Je to tak, začíná nám pomalu ale jistě docházet cukroví...O Vánocích se pod nim prohýbaly stoly, ale teď, ani nenajdu svoje oblíbené kousky a na míse už zbyly jen ty, co nikomu nechutnaj...no co se dá dělat, ve sklepě by se možná našlo ještě pár vosích hnízd, ale perníčky šíleně změkly a už mi ani moc nechutnaj...zbyly na mě jen takovýty kousky s kandovanym ovocem a rozinkama, a nevim jak vy, ale tyhle já nějak nemusim...

Gladiatus

8. ledna 2009 v 11:38 | já, http://lineagedaw.blog.cz/0804/co-je-to-gladiatus-http-s4-gladiatus-cz-game-c-php-uid-16843 |  Zábava
Taky někdy sedíte u internetu a nevíte, do čeho píchnout? Zkuste gladiatuse! Je to jednoduchá virtuální hra, ve které se stáváte gladiatorem, kupujete si výbavu, plníte úkoly a doplňujete životy. Můžete bojovat v několika oblastech a tím získavát peníze a zkušenosti. Díky nim se posunujete na vyšší úrovně a získáváte vyšší privilegia...a jak se jinak dostat k penězům? Přes noc můžete pracovat až osm hodin ve stáji - a počítač nemusí být zapnutý!

Bartimaeova trilogie

6. ledna 2009 v 17:06 | www.mikii.blog.cz |  Knihy apod.
Současný Londýn, Velká Británie. Městu i celému impériu vládnou mágové a zdroj jejich síly je v démonech, které k sobě poutají krutými zaklínadly. Když prastarého džina Bartimaea, který radil už faraonům, opět kdosi povolá, démon nevěří vlastním očím. Kouzelnický učeň Nathaniel je přece příliš mladý, aby sekýroval mocné magické bytosti. To si ten drzoun pěkně odskáče. A navíc mu nařídil, aby ukradl mocnému mágovi Simonu Lovelaceovi vzácný Amulet Samarkandu. Naprostá sebevražda, pro toho kouzelníčka i pro jeho nadpřirozeného sluhu. Bartimaeus však nemá na vybranou: musí poslechnout. Hádavý džin s dobrou vyřídilkou a ctižádostivý kluk, který touží po pomstě, se tím ovšem zapletou do mnohem větších potíží, než čekali. O Amulet Samarkandu se totiž hraje vysoká hra, v níž jsou povolenými prostředky spiknutí, vražda a magická špionáž. Londýn se hemží špehy, pod hladinou vřou zárodky vzpoury a Nathaniel s Bartimaem musí brzy bojovat o holý život. V patách mají policii, vládní agenty, příslušníky protimagického odboje a démonické hordy z celého Londýna. Podaří se jim uniknout pronásledovatelům, překazit státní převrat a zachránit sebe i stovku nejvýznamnějších členů vlády?

Physicus - návrat

4. ledna 2009 v 20:12 Geographicus aj.
Možná, že taky někdo z vás stejně jako já kupuje časopis Junior, kde můžete v aktuálním čísle narazit na CD se hrou Physicus - návrat. Ten, koho bavil Geographicus a Mathica jí určitě uvítá - ale pozor, je poměrně těžká...alespoň z mého pohledu, myslím, že je obtížnější než Mathica + Geographicus dohromady- no ikdyž to zas asi ne...