Únor 2009

Rekord v náštěvnosti

20. února 2009 v 16:33 | já |  Tento blog
No páni...dneska muj blog dosáhnul rekordního počtu návštěvníků 3000! Děkuju za přízeň mého blogu..

Už dlouho jsem si nic nepřidala...

20. února 2009 v 16:30 | já |  Tento blog
...njn ale to máte těžký, když nevim co sem mam dát...poslední dobou sem tda dávam něco typu deníku, po vzoru mojí spolužačky, ale jaksi nevím, jestli vás to moc zajímá, tak čekám a když nevidím nové komentáře, co bych sem taky měla dávat, že ano...

Rybičky nerostou...

12. února 2009 v 14:46 | já |  Zvířata+chovatelství
No tak řekla bych, že tomu bude tak měsíc dva, co se nám narodily malý rybičky, konkrétně paví očka. To by nebylo zas tak nenormální, protože tenhle druh se množí geometrickou řadou...Ale. Jaksi jsme si koupili ještě parmičky, který všechny malí vyžraly a okusovaly těm dospělej ploutve, takže zbyly jen ty nejodolnější jedinci, a beztak jsme museli koupit ještě nějaké. No dejme tomu teda, že máme březí samičku, máme porodničku, strčili jsme do ní samičku a najednou pantáct mladejch no neni to úžasný? Vyndáme rybičku a čekáme...ale porodnička už je celá špinavá a rybičky jsou velký pořád stejně, to jest tak 11 mm! (asi tak byly velký když se narodily).Krmíme je, nic s nima neděláme a čekáme, až se uráčej trochu vyrůst! No doufám, že to bude brzy, jelikož další březí samice už čeká na uvolnění porodničky...nebo že bysme tam dali samičku, ta by porodila a pak by jich tam těch Malejch najednou bylo 30? I to by byla možnost...ale to víte, akvárko...:)

Nejtěžší test

9. února 2009 v 19:59 | já |  Aktuality
Věděli byste jaké je horninové složení CHKO Pálavy? Jaké je procentuelní zastoupení lesů ve Ždárskejch vrších a jaké je převládající větrné proudění v Jeseníkách? Tak takovýhle a podobný otázky jsme měli v dnešnim testu ze zemáku. No bylo to něco strašnýho, takže jsme všichni tipovali to první co nás napadlo, nedalo se to stihnout a bylo tam málo místa na odpovědi...myslim že mam dobře tak 20% ale jedničku bude mít prvních deset, což znamená, že i když budou mít dobře desetinu budou mít třeba jedničku...ale navíc to byl srovnávácí test s vedlejší třídou, takže prvních deset může bejt i v jejich třídě. A aby to nestačilo, učili jsme se na to pět hodin ( já teda ne ), a všechny přišly vniveč. Nemam ráda zemák.

Alchymista

4. února 2009 v 16:30 | http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-A-ALC-Alchymista___Tajemstvi_nesmrtelneho_Nikolase_Flamela.html?utm_source=seznam&utm_medium=agregator&utm_campaign=2008 |  Knihy apod.
Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí.
Dr. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu ale nakonec marně. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu.
Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky.
Nicolas Flamel, což je Nickovo pravé jméno, proslulý alchymista, který se narodil před více než sedmisty lety odvádí sourozence do domnělého bezpečí v království bohyně Hekaté. Na cestě se k nim připojí starověká válečnice, která sice patří k upíří rase, ale prokáže naprosto svoji loajalitu. V Hekatině říši se dvojčata dovídají, že jim Nick neřekl úplnou pravdu. Existuje věštba, která mluví o velkém boji mezi dobrem a zlem o stávající uspořádaní světa, do kterého se zapojí dvojčata, slunce a měsíc, která jedno jsou a boj rozhodnou. Náhodou má Josh čistě zlatou auru a Sophie čistě stříbrnou. Nick přesvědčí sourozence, aby nechali Hekaté, bohyni tří tváří, probudit jejich magickou sílu, protože čím dál víc věcí nasvědčuje tomu, že oni jsou dvojčata z proroctví.
Bohužel Dee už to ví také a ve spojení s dalšími dvěma nesmrtelnými napadne Hekatinu říši, a tak Hekate stihne probudit pouze Sophiiny schopnosti. Josh si připadá méněcenný a hlavně zrazený, protože Nickovou vinou ztrácí nejbližšího člověka ve svém životě. Sophie totiž není tím čím bývala, protože probuzení způsobilo, že se mnohonásobně zvýšila její schopnost vnímat věci z okolí, což se neumí vypnout. Naneštěstí není čas, aby ji to Hekaté naučila, jelikož její království je zničeno a propadá se zpátky do nicoty, ze které vzešlo.
Pod alchymistovým vedením utíkají na jih k čarodějnici, která ovládá jeden z nejdůležitějších živlů-vzduch. Shodou okolností je to i babička starověké upíří válečnice, která naučí Sophii vše, co umí a nakonec jim pomůže utéct prostřednictvím kouzelných zrcadel, jelikož i zde je dostihne Dee se svojí armádou mrtvých...no určitě si to přečtěte, je to báječná kniha a nyní vyšel i druhý díl jmenuje se Čaroděj, mám ho rozečtený...