Duben 2009

Dubnový souhrn

30. dubna 2009 v 22:02 Články všeho typu
Na začátek vám jenom chci říct, že nápad na souhrn minulého měsíce pochází od Nelili
, o které jsem se dozvěděla z misska.blogu. Děkuji za inspiraci
1.dubna - Apríl...bezva, byla jsem nemocná a neužila jsem si pořádný aprílový úlet ve škole...no to je pech
7.dubna - Zubař...no žádný kaz nemám, to se mi teda ulevilo
8.dubna - Konečně den pro mě! Na návštěvě nejmenovaného muzea se školou jsem se teda dozvěděla vážně zajímavé informace...a potom jsme si krásně užili kino, přišla ke mě nejdřív jedna kámoška, potom další kámoška, kterou můžu nazvat jako M....no asi vás to fakt zajímá co?
9-13.dubna - Prázdniny!!!Velikonoce!!!
15.dubna - Důležitý den,ale co se stalo vám neřeknu:D
22.-23.dubna - Přijímačky, ale jsou mi úplně jedno...proč? Já je totiž nedělám, takže máme volno!
29.dubna - Třídní schůzky...no žádnej průšvih jsem neměla...
Nudný článek, co...no ale CO VÁM SEM MÁM PSÁT?

Zívání

22. dubna 2009 v 14:26 | Zdroj: 21.století |  Zajímavosti
Zívání většinou nebereme moc v úvahu, prostě si každý občas zívne. Ale jen tak pro zajímavost - vzniká tak, když je člověk unavený a dýchá příliš mělce. Mozek pak vyšle signál, aby tělo přijalo více kyslíku, který se projevuje právě zíváním.

Škytavka (singultus)

22. dubna 2009 v 14:25 | Zdroj_ 21. století, www.kalicijednotka.czechian.net |  Zajímavosti
Taky to určitě znáte - škytavka, která vám nedá a nedá pokoj. Obvykle vzniká, když si člověk podráždí žaludek - rychle se něčeho napije (zejména šumivých nápojů) nebo sní pikantní jídlo, škytavka však může vzniknout i při náhlé změně teploty, zkonzumovýání alkoholu nebo drog. Vzniká při současném prudkém vdechu a uzavření hlasivek - tím se dostane do křeče bránice a vzniká typycký škytavý zvuk. Existuje mnoho způsobů, jak na ní - žádný však nefunguje zaručeně a obecně se tedy němůže ani jeden doporučit. Během několika minut však obvykle odezní sama - pokud by sjte se však škytavky nedokázali zbavit ani po několika hodinách, je lepší návštěva lékaře - může signalizovat i vážnou nemoc. Škytat několik hodin je však slabý odvar proti američanu Charlesi Osbornovi - ten škytal nepřetržitě celých 68 let.

Hudebka

22. dubna 2009 v 14:13 | zdroj 21.století, |  Zajímavosti
Většina z nás chápe hudebku jen jako nudné nutné zlo, které musí každý týden trpět, ale jedničky i tak shrábnou téměř zadarmo, takže si vlastně myslíme, že by se hudebka vůbec nemusela vyučovat - ušetřilo by to nejen spoustu času, ale i zbytečnou práci učitelům. Kanadští psychologové však nedávno přišli na to, že děti, které se účastní hodin hudební výchovy, dosahují výrazně lepších výsledků například ve čtení či matematice. No řekněte, nechtěli byste si radši spočítat pár příkladů, než trpět 45 minut ? -Učitelé hudebky prosím omluvte můj názor.


Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu

7. dubna 2009 v 21:10 | www.wikipedia.cz
Divíte se co to tu píšu za blbosti? není to blbost.