Květen 2009

Lepší být hubený, nebo tlustý?

29. května 2009 v 20:32 Moje postřehy
Upřímně řečeno, touto otázkou se vůbec nezabývám, ale aby přibyl článek, napíšu sem pár mých postřehů ohledně tohoto tématu. Tak zaprvé-nikdy se mi nepodařilo přijít na to, u čeho je více výhod - u hubenosti, nebo tloušťky? Když je člověk příliš hubený, tak to rozhodně není vhodné - rozvrátí si tím homeostázu neboli stálé vnitřní prostředí v těle, jeho orgány přestávají fungovat, protože nemají dostatek živin - a hlavně, často jde spíše o psychickou záležitost. Ale na druhou stranu, tlustí lidé mají také spoustu zdravotních problémů-příliš tuku v těle ohrožuje zejména srdce, ucpává cévy cholesterolem, a návrat do té správné hmotnosti často trvá dlouho. Být plnoštíhlý než úplně tlustý je tedy rozhodně lepší, než být anorektik, ale pár těch faldů zase nevypadá příliš esteticky. Ale co se vám líbí víc - kost a kůže, nebo člověk, na kterém se tuk třese na každém kroku? Mě ani jedno. Ale posoudit to nemohu, nejsem dietolog.Každopádně jsem se zase k žánému závěru nedopracovala - a upřímně, koho z vás to zajímá? Jenom nemám ráda blogy, kde dlouho nepřibývají články...

Jak náš svět ovládá angličtina

26. května 2009 v 15:04 Moje postřehy
Taky to cítíte? Do češtiny se mísí vetřelec -angličtina. Během běžné řeči používáme hned několik anglických, nebo aspoň počeštěných slov. Ai internet je jí plný - prostě všude...když jdete po ulici, schválně si všímejte nápisů na obchodech - třeba internet caffé, bar, casino, restaurant, nebo ve škole - o co go, sorry, "spešl", school, kompy, "omg"lol, bestovní, forever, OK... a i takové ty kecy jako mám tě rád si aspoń moje spolužačky píšou do komentářů anglicky-I love you..., běžně používáme slova jako facebook, skype, icq, e-mail a místo normálního v píšeme w, místo š sh...no prostě si myslím, že to není normální

Neni zima

26. května 2009 v 14:49 Aktuality
Oto rychleji, jak se loudala zima a nechtěla odejít, k nám teď přichází jaro-ale ne jaro, snad rovnou léto! Upřímně, podle mého názoru se totiž počasí stává nějak pomatenější a pomatejnější - však, kdyby bylo jaro, neměly by náhodou teprv pomalu ustávat jarní deštíky, rozkvétat ovocné stromy a v plném květu by byly také petrklíče? Nene, jaro ustupuje létu, ačkoli má ještě celý měsíc - a zrovna dneska je takové vedro, jaké snad nebylo ani včera - a že včera byl pařák! Ačkoliv mi to zase až tolik nevadí, protože lepší je podle mě vyběhnout na zahradu bos a dát si zmrzlinu, než se oblékat do bundy a nosit deštník, třicítky bych si radši nechala až na prázdniny. A jen si představte, co třeba zvířata - ještě jim ani nestihla vypadat zimní srst, a najednou se ve vlastním kožichu uškvaří! Kytky ani nestihnou vypít vodu, co jim napršela, a už se voda vypaří - prostě vedro doléhá na Česko se všemi svými důsledky a člověk proti tomu nemůže nic dělat. Jenom si libovat, že mu příroda nenadělila kožich.

Co tak dělám...

22. května 2009 v 20:26 Články všeho typu
Jak asi tak probíhá můj den?

Vstávám kolem sedmý, potom odejdu do školy, domů se vrátím mezi druhou a třetí a od té doby jsem kromě pondělí každý den doma, občas si zajdu zaběhat, zahrát badminton, vyjdu na zahradu, většinou ale jen sedim u počítače, tak kolem 18:00 ze začínam trochu připravovat do školy, potom je večeře, zapínáme televizi, tak kolem deváté až desáté zalézám do postele, do jedenácti usínám.
Originální, co? Takhle nějak probíhá můj normální den. Ale to víte, co by taky člověk jako já měl dělat? O víkendu jezdíme k babičce, na chatu, jsme doma, jdeme někam na výlet.....a nějak si uvědomuji, že čas utíká až moc rychle a už bude KONEC KVĚTNA!!!

Kopírovat či nekopírovat?

19. května 2009 v 17:12 Tento blog
Když o tom tak přemýšlím a čtu si všechny ty články, co jsem kdysi dávno psala, myslím že jejich počet se měsíc od měsíce snižuje. Ale hlavní důvod bude to, že sem nechci dávat články, které jsem stáhla odněkud - to si přece každý může sám najít a nepotřebuje k tomu jiný blog! Na některých blozích najdeme jen vlastní tvorbu - a podle mého názoru to má určitě něco do sebe, protože je to jeden originál na celém internetu. Ale když kdysi bývaly náplní mých článků dejme tomu fotky různých zvířat, stažené z různých zdrojů, vlastně to byl článek o ničem. A proto mě napadlo, že tím je teď způsoben ten měnší počet článků - protože se mi nechce vymýšlet vlastní. Dříve sem si sedla k počítači, zkopírovala pár písmenek a za minutku byl nový článek na světě. Ale poslední dobou tady už žádný tohohle typu nenajdete a podle mě je to dobře. Protože když někdo něco napíše a pak to najde zkopírované na jiné stránce, vlastně je to urážka.
Tím vlastně nechci nic moc podstatného říct, jenom si ale vzpomeňte, jaký je to debilní, když hledáte něco na internetu a na pěti stránkách je do písmenka úplně to samé.
A proto : nekopírujte články, a pokud vás něco zaujalo, určitě aspoň napište zdroj...

Jubileum

16. května 2009 v 22:06 Tento blog
Tak jsem si všimla, že můj blog slaví takové malé jubileum. Minulý článek byl totiž 150. článkem z blogové historie...no úspěch ne?

Svět knihy 2009

16. května 2009 v 22:04 Knihy apod.
Aby taky přibyl nějaký článek do této rubriky, tak sem napíšu o světu knihy 2009, kde jsme dneska byli.
Jakmile sem někde s jednou nejmenovanou kámoškou tak s obvykle stane nějaká příhodička a ani dnešek nebyl vyjímkou. K tomu ale až později. Svět knihy je velkolepá výstava, v Praze už po několikáté, a letos vrcholí právě o víkendu 15-16.5. Na to, že už tam je několik dnů, tak pořád bylo tak narváno, až byl vzduch horký a prodýchaný v celém areálu. Procházeli jsme mezi různými stánky, ale moc nás toho ze začátku nezaujalo. Dokonce jsme jednou zahlédli i televizi, ale té jsme se radši obloukem vyhnuli. Hledali jsme nakladatelství, k nímž jsme před vchodem dostali slevu, jako na potvoru nás ale žádná z jejich knih nezajímala. Nejvíc času jsme asi strávili u stánků známějších nakladatelsví pro mládež, ale u těch bylo samozřejmě nejvíce lidí, takže prodrat se do první řady a prohlédnout si vystavené tituly nebylo zdaleka jednoduché a často jsme se o to ani nepokoušeli. Docela nás překvapilo, že mezi spoustou knih byl jeden z lidmi nejobklopenějšími stánky právě stánek s DVD, které s knihami zase tak moc společného nemají, ale samozřejmě jsme si nějaké koupili. Čas jakoby najednou utíkal mnohem rychleji, takže jsme skoro hned zase šli zpátky, ve skutečnosti jsme tam ale byli asi 2 hodiny. Ale problém nastal při cestě zpátky - ještě bez problémů jsme se dostali na zastávku tramvaje, odkud se má jít k metru, ale dál jsme absolutně nevěděly kam, každá si totiž pamatovala jiný orientační bod a vzájemně to nešlo dohromady. Uznávám ale, že orientovat se podle obalu od croissantu je dost na hlavu (ale našli jsme ho!). Nakonec jsme museli někomu zavolat, ten nám řekl, kam máme jít, ale tuhle cestu jsme si vůbec nepamatovaly - ten kostel tam přece najednou nevyrostl! Pak se nám však rozsvítilo a metro jsme našli . Cesta zpátky se protáhla z dejme tomu čtvrt hodiny na 45 minut, ale aspoň jsme se prošli. Další podrobnosti už podávat pro jistotu nebudu, myslím, že usínáte nudou...

Nový článek

13. května 2009 v 16:13 Tento blog
Nemám sem co psát...ale aby bylo aspoň trochu novinek, máte tu NOVÝ ČLÁNEK

Klávesnice vs. zvířata

4. května 2009 v 15:54 Zvířata+chovatelství
Kklávesnice a domácí mazlíčci=nebezpečná kombinace. Když položíte na klávesnici libovolné zvíře větší velikosti, okamžitě se dá do pohybu a způsobí pozdvižení...je klidně možné, že vám něco přenastaví a vy pak za žádnou cenu nemůžete přijít na to, jak to dát zpátky! Představte si třeba, že píšete nějaký důležitý dokument přes čtyři stránky, už jste skoro na konci, a najednou se odněkud přiřítí kočka, udělá pár kroků, a celý článek je v tahu! Ale řekněte, kdo z vás by byl schopen za to tomu zvířeti něco provést? Já ne.

Trocha filozofování

3. května 2009 v 15:50 Tento blog
Internet, taková ta kouzelná věc, co zná dneska už skoro každý...je plný krásných stránek, plný blogů, mezi kterými se ztrácí ten můj jako jehla v kupce sena. Akdo na něj náhodou narazí, ihned vybrousí zase zpět - odradí ho hned několik věcí:
  • hnusný design
  • nudné články
  • malý počet návštěv - kdyby to byl lepší blog, nechodilo by sem více lidí?
  • témata, která nikoho nezajímají
  • žádné komentáře...
Jakoby tento blog byl přehlížen. Anesnažte se mě přesvědčovat, že to není pravda - já vím svoje a tento blog znám mnohem líp než vy. Vím, že je debilní...ale co se dá dělat, nic s tím neuděláte. Takže pokud se vám nelíbí, úplně vás chápu. Ten váš je určitě lepší...