Červenec 2010

První prázdninové žihadlo

20. července 2010 v 15:45 Aktuality
Hnedka den potom, co jsme přiletěli z Mytilini, se mi podařilo zabít jednu včelu. Způsobila jsem to sice svou nedbalostí, ale ublížit jsem jí nechtěla, takže to dělat fakt nemusela :). Šlápla jsem na ní bosou nohou na zahradě a pak je viděla, jak odletěla. První jsem si sice myslela, že to by jenom nějaký trn, ale bolelo to fakt hnusně. Mamka mi žihadlo seškrábla a dala na to dala cibuli, která bolest částečně zastavila. Přesto mi noha natekla a celý den jsem v ní měla přesně takový pocit, jako kdy vám u zubaře umrtvní dáseň a celá čelist vám ztuhne. Potom jako bych při každém kroku cítila bouli na noze, jak mi otekla polovina chodidla. Ještě druhý den to bolelo, ale teď již to začalo splaskávat.
"Včelí jed působí na nervovou soustavu, snižuje krevní tlak, rozkládá červené krvinky, způsobuje šok a horečkovitý stav. V místě, kde do těla proniklo včelí žihadlo, za pocitu ostré bolesti vzniká otok a u citlivých osob vyrážka a bezvědomí.", říká Wikipedie. Není to zase tak horké, dostat žihadlo je snad i zdravé. Každopádně nemyslím, že by vás nějak zajímal přesný popis mé "příhody", takže budu končit.
Mimochodem - teď opět odjíždím a s největší pravděpodobností nebudu mít přístup k internetu, takže se předem omlouvám, ale žádné nové články nečekejte...
bee sting

Třešňové orgie

1. července 2010 v 15:58 Aktuality
Tak co, kolik jste letos již měli třešní?
Pokud jde o mě, existuje pár druhů ovoce, které miluju a které se jen tak nedá sehnat během celého roku. Kromě jahod, melounu, malin a nektarinek k nim patří také třešně. Samozřejmě je můžeme sehnat třeba v podobě jogurtové příchutě, ale to není ono. Člověk potom nezažije tu luxusní chuť, tak typickou jenom pro ně. Také je milujete?
Touto dobou vrcholí jejich sezóna a snad každý den je koupíme. To se pak neudržím a ujídám jednu za druhou. Bohužel zanedlouho bude po nich a na srromech zbydou jenom přezrálé, scvrklé kousky, jejichž pecka je větší než ovocná "tkáň". A proto musíme náležitě využít situace a pořádně se jich nadlábnout. Prázdniny k tomu přímo vybízejí. A jednou za čas se jima přejíst přece ničemu neuškodí, co říkáte?
foto: www.sunnyridge.com.au
třešně