Vstávej!

31. srpna 2010 v 18:03 |  Aktuality
Ano, uhodli jste správně.
Tento článek bude o tom, co naše srdce v poslední době tíží nejvíc: a sice o prvního září aneb opětovanému nástupu do školy po vytoužených dvou měsících volna.
Popravdě řečeno, ono těch osm týdnů není zase tak moc. Někdy, když je člověk nemocný, se mu školní absence může protáhnou třeba na téměř stejnou dobu - řekněme šest týdnů. A taky to uteče jako voda a člověk ani moc neodvykne. Tak proč ty prázdniny tak absolutně oddálí vztah žák+škola?
Naprosto zapomeneme na starosti, které nás během školního roku provázely: Píšeme to už zítra? Ten referát je už na čtvrtek? Do pátku mám mít hotový další domácí úkol? A zkouší ještě ze zemáku?
Uvolníte se, děláte si jenom co chcete a škola se vám úplně vykouří z hlavy. Školní tašky se ani nedotknete, vstáváte si skoro v poledne, chodíte spát o půlnoci a nic nehrotíte.
Ale zítra to opět vypukne.
Bojím se.
Jak dlouho mi bude trvat, než se zase zajedu?
Ale už jen za několik hodin uslyším pronikavý zvuk budíku, kterým se mi bude snažit říct tu nepříjemnou pravdu: Vstávej! Zase máš povinnosti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kluk nebo holka?

holka 73.9% (17)
kluk 26.1% (6)

Komentáře

1 Míša Míša | 1. září 2010 v 15:25 | Reagovat

Je to tak...ty dva měsíce jsou zatraceně málo. Najednou se zase vrací povinnosti a nepříjemnosti...Jak já teď budu psát?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama